استفاده از میوه در بیماران مبتلا به واریس

استفاده از میوه در بیماران مبتلا به واریس وسایر بیماری‌های قلبی عروقی به شدت مورد توصیه می‌باشد. در این مقاله در مورد ابعاد مختلف تغذیه و غذاهای مورد نیاز برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی با شما سخن می‌گوییم .عمده مطالب این مقاله برگرفته از مقالات دکتر محمود هادی‌زاده ( بهترین متخصص واریس )( بهترین متخصص واریس اصفهان ) بدست آمده است. شما عزیزان برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایر مقالات بهترین دکتر واریس اصفهان در همین سایت و دیگر سایت‌های ایشان مراجعه نمایید.

واریس یک بیماری پرخطر می‌باشد

همانگونه که در مقالات مختلف منتشر شده از طرف بهترین دکتر واریس ( بهترین متخصص قلب و عروق اصفهان )( دکتر هادی زاده ) اشاره گردیده است واریس خود یکی از عوارض ناشی از نارسایی‌های وریدی می‌باشد. نارسایی‌های وریدی یک گروه بزرگ از بیماری‌های عروقی هستند و نیاز به درمان‌های اختصاصی و دقیق دارند . علت آن است که نارسایی‌های وریدی می‌توانند باعث عوارض مختلف و چالش برانگیزی شوند.

عوارض مختلف واریس

عوارض واریس اگر در این بیماران دیده شوند می‌توانند بر کیفیت زندگی بیماران تاثیر منفی داشته باشند. بنابراین شناخت به موقع نارسایی وریدی و واریس و درمان صحیح و اصولی آن به وسیله لیزر واریس بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای درمان صحیح بایستی ابتدا از روش‌هایی استفاده نمود که جلوی پیشرفت نارسایی وریدی و واریس را بگیرد. چرا که اگر به درمان ظاهری بپردازیم و علل اصلی و داخلی واریس و نارسایی‌های وریدی را مد نظر قرار ندهیم بیماری‌ها پیشرفت کرده و عوارض خود را نشان می‌دهند. به همین دلیل است که بهترین متخصص واریس اصفهان بر روی پیشگیری از پیشرفت واریس و نارسایی‌های وریدی تاکید فراوان دارند.

استفاده از میوه در بیماران مبتلا به واریس

پیشگیری از گسترش نارسایی وریدی و واریس

همانگونه که اشاره شد در کنترل و درمان واریس قبل از آنکه به درمان واریس به وسیله لیزر واریس بپردازیم باید حتماً از گسترش و پیشرفت این بیماری جلوگیری نماییم. برای پیشگیری از گسترش واریس و نارسایی های وریدی لازم است که فاکتورهایی که باعث ایجاد این بیماری می‌شوند را بشناسیم. در این صورت است که می‌توانیم با پرهیز از فاکتورهای ایجاد کننده جلوی پیشرفت بیماری را بگیریم. یکی از فاکتورهای مهمی که باعث ایجاد واریس و نارسایی‌های وریدی می‌شوند افزایش فشار داخل شکم می‌باشد. به هر دلیل که فشار داخل شکم زیاد شود باعث می‌شود که نارسایی وریدی افزایش یابد. این نکته‌ای است که بهترین متخصص واریس در مقالات مختلف خود در مورد افزایش فشار داخل شکمی به آن اشاره کرده‌اند. افزایش فشار داخل شکم در موارد گوناگون ممکن است ایجاد شود. این موارد شامل زور زدن به دلیل یبوست و یا بلند کردن اجسام سنگین و یا فشار دادن یا کشیدن اجسام بزرگ و سنگین رخ می‌دهند.

مصرف میوه جات و سبزیجات

یکی از مواردی که به پیشگیری از یبوست کمک می‌کند استفاده از سبزیجات و میوه‌جات می‌باشد. میوه‌ها و سبزی‌ها باتوجه به اینکه دارای فیبر زیاد می‌باشند می‌توانند از ایجاد و گسترش یبوست جلوگیری نمایند. لازم به ذکر است که استفاده از روش‌های گوناگون بایستی مدنظر قرار گیرند تا یبوست برطرف گردد.
به هر صورت استفاده از میوه‌جات یکی از توصیه‌های همیشگی بهترین متخصص واریس ( بهترین متخصص واریس چهارمحال و بختیاری) می‌باشد .به هر طریق بایستی یبوست برطرف شود تا زور زدن و فشار داخل شکم بیمار کاهش یابد. یکی از روش‌های مهم که برای کاهش یبوست توصیه می‌شود انجام حرکات ورزشی و داشتن تحرک کافی می باشد.

همچنین بایستی بیماران مبتلا به این بیماری‌ها از بلند کردن اجسام سنگین، ایستادن‌های زیاد بر روی پا و همچنین آویزان کردن پا هنگام نشستن پشت میز خودداری نمایند زیرا این موارد باعث افزایش ماندن خون در پا بدتر شدن وضعیت بیمار می‌شود.

درمان قطعی واریس:

همانگونه که اشاره شد استفاده از میوه و سبزیجات به عنوان یک روش کمکی در پیشگیری از واریس و بیماری‌های قلبی عروقی موثر و کمک کننده است. به هر حال بهترین روش برای درمان واریس، لیزر واریس و درمان واریس با RF داخل عروقی می‌باشد. استفاده از هر کدام از این دو روش باعث می‌شود که بیمار به درمان کامل و همیشگی این بیماری پرعارضه دست پیدا نماید. همچنین در واریس های کوچکتر، بهترین متخصص واریس بهترین متخصص اسکلروتراپی ،از اسکلروتراپی و میکروفلبکتومی استفاده می‌کنند. برای آنکه بتوانید با این روش‌های بسیار عالی و موفق در درمان واریس آشنایی بیشتری پیدا کنید به مقالات این سایت وسایر سایت‌های بهترین دکتر واریس اصفهان مراجعه نمایید.

آدرس کلینیک


اصفهان، خیابان شمس آبادی، مجتمع پزشکی
قمرالدوله، طبقه 3 (آسانسور دارد)
031-32242165
031-32242164
0913-8991980
info@doctorhadizadeh.ir

اطلاعات تماس

 اینستاگرام:instagram.com/varisdarmann

تلگرام: drhadizadeh
دیگر وب سایتها:
Untitled 1
    Untitled 2
 
 
 
 
  •